ajur desenli bayan örgü hırka

AJUR DESENLİ YEŞİL ÖRGÜ HIRKA

Ajur desenli bayan örgü kazak modeli yeşil rengi ve 5 düğmeli bu bayan örgü hırka modeli Soğuk havalarda hem güzel görüntüsü hemde koruyucu etkisiyle sizin için en uygun hırkalardan biri, Ajur desenli bayan örgü hırka modeli ve diğer hırka modellerimizi ; örgü modellerinin içerisindeki örgü hırka modellerimizde bulabilirsiniz.

Malzemeler: Renk Yeşil tonları akıllı ip 100 gr, Şiş 4 numara

orgu hirka raporu ve sablonlari ajur desenli bayan örgü hırka

örgü hırka şablonları ve örgü hırka raporu

Şablonları ve örgü raporunu yakınlaştırmak için üzerine tıklayınız

 

Ajur desenli yeşil örgü hırka yapılışı Ön: 66 ilmekle 2/2 lastik başlanır. 7 cm sonra örgü raporuna başlanır. 17 cm sonra, yaka kısmı için 4 sırada 1 eksilterek devam eder. Kol oyuğu için önce 3, sonra 2 ilmek kesilir. Ölçülere uygun devam eder.

Ajur desenli yeşil örgü hırka yapılışı Arka: 127 ilmekle 2/2 lastik başlanır. 7 cm sonra örgü raporuna geçilir. Kol oyuğu için önce 3, sonra 2 ilmek kesilir. Ölçülere uygun devam eder.

Ajur desenli yeşil örgü hırka yapılışı Kol: 54 ilmekle 2/2 lastik yapılır. 7 cm sonra örgü raporuna geçilir. 15 – 20 sırada 1, iki yandan 1’er ilmek arttırarak devam edilir. 46 cm sonra her iki yandan 1’er ilmek eksilterek 15 cm.de kol tamamlanır.

Ajur desenli yeşil örgü hırka yapılışı Montaj: Parçalar birleştikten sonra, yaka ve ön kısmına şiş takıp 2/2 lastik örülür  ( 4cm ). İpliğin koyu kısmıyla lastiğe başlamaya dikkat ediniz. Böylece bitişe doğru açık kısmı görünecektir.

 

Örgü modelleri (örgü kazak,örgü hırka,örgü bolero,örgü çorap ve diğer örgü modelleri ) için Tıklayınız 

 

Örgü hırka modelleri için Tıklayınız