Anlatımlı Bayan Süveter

Saç Örgülü

Bayan Süveter

Anlatımlı bayan süveter: bayanlar için saç örgüden krem renkli anlatımlı bayan örgü süveter modelinin nasıl örüleceğini anlatacağız. Saç örgü raporunu ve örgü şablonunu yazının onunda bulabilirsiniz. ayrıca resim galerisinden örgü bittikten sonraki halini görebilirsiniz.

 

Malzemeler: Nako astra, 219 3 yumak, 3641 1 yumak – Şiş 4 numara, Örgü şekli modelli örgü

 

Saç Örgü Bayan Süveter Yapılışı ARKA – ÖN: 90 ilmek bej renkle başlanır. 4 sıra bej, 4 sıra kırmızı, 4 sıra bej, 4 sıra kırmızı renkle 2 ters 2 düz lastik örüldükten sonra, bej renk iplikle ters örgüye geçilir. Beden boyu 38 cm.de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 1 kere 2, 2 kere 1 ilmek kesilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 58 cm.de arka yaka ortasından 28 ilmek kesilerek omuzlarda kalan 24’er ilmek de 2 kere 12 ilmek olarak kesilip arka tamamlanır. Ön parçada 85 ilmek başlanır. Arkada olduğu gibi renk sıralaması takip edilerek lastik örgü yapıldıktan sonra modelli örgüye geçerken yanlara 10’ar ters ilmek örülüp, ortadaki ilmeklerde diyagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 38 cm.de kol evi oyuntusu arka parçada olduğu gibi yapılır. İlmekler ön yaka ortasından ikiye ayrılarak her sırada 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm.de kalan 24 ilmek kesilerek ön parça bitirilir.

 

Saç Örgü Bayan Süveter Yapılışı YAKA: Yaka için bej renkle 146 ilmek çıkartılarak 2 düz 2 ters olarak lastik yapılır. Renk sıralaması 5 sıra bej, 4 sıra kırmızı, 5 sıra bej şeklinde uygulanır. Ayrıca her sırada ön yaka ortasından 2 ilmek beraber alınarak kesilir. 130 ilmekle yaka tamamlanır.

 

Saç Örgü Bayan Süveter Yapılışı KOL BANTLARI: Her iki kol kenarından şişe 112 ilmek bej iplik takılarak, 7 sıra 2 düz 2 ters lastik örüldükten sonra ilmekler kesilir.

 

şablonu ve örgü raporunu yakınlaştırmak için resme tıklayınız.

suveter orgu sablonu Anlatımlı Bayan Süveter

Süveter örgü şablonu ve raporu