Bayan örgü kazak

BAĞCIKLI BAYAN

ÖRGÜ KAZAK

Bağcıklı bayan örgü kazak: Kırmızı renkli boyundan ince iple bağlanmış örgü kazak modelinin nasıl örüleceğini anlatacağımız bu yazımızda, örgü şablonunu her zamanki gibi yazının sonunda bulabilirsiniz. İnce ve mevsimli örgü kazak modelinin üzerinizde çok şık duracağından biz eminiz. Resim galerimizden bu kazak örüldükten sonra nasıl görülüyor bakabilirsiniz.

 

Örgü kazak modelinin

yapılışı

 

Malzemelr; ( nako 85518 veya istenilen marka ve renkte) 5 yumak akıllı ip, şiş no: 4.5

Örgü şekli; Haraşo örgü

 

TÜM BEDEN: 60 ilmek koldan haraşo olarak başlanır. Kol boyu 29 cm’de  ön beden için şişe 82, arka beden içinde 82 ilmek takılarak 224 ilmekle örgüye devam edilir. Kol üstü beden boyu 15 cm’de arka beden için takılan 82 ilmek bekletilerek ön yaka için her sırada 1’er ilmek kesilip toplam 22 ilmek kesilmiş olur. Sonrasında 24 ilmek 1 kerede kesilir. 2 diş haraşo örüldükten sonra 24 ilmek yaka kısmından artırılır. Sonrasında her sırada 1 ‘er ilmek artırılarak toplam 22 ilmek artırılır. 15 cm örüldükten sonra ön beden 82 ilmek kesilerek tamamlanır.  60 ilmekle diğer kola devam edilir. Kol boyu 29 cm örüldükten sonra tüm ilmekler kesilerek kol tamamlanır.

Arka beden için beklettiğiniz 82 ilmek iplik takılarak yaka oyuntusu yapılmadan aynı sıralı işlemlerle örülüp bitirilir. Bedenin her iki yanından kol uçlarına kadar dikilir.yaka etrafından tığla 2 zincir çekilerek tırabzan yapılarak bitirilir.

BAĞCIK: 100 cm’lik iplik bükülerek bağcık oluşturulur, ön yakanın iki tarafından geçirilerek bağlanır.

 

Bağcıklı örgü kazak şablonu Yakınlaştırmak için Resme tıklayın

sablon boyundan baglamali orgu kazak Bayan örgü kazak

Bağcıklı örgü kazak şablonu

Bağcıklı örgü kazak Resim Galerisi