Bebek Örgü Ceket Modelleri

BEBEK ÖRGÜ

CEKET ÖRNEKLERİ

Bebek Örgü ceket Örneği: Bebekler örgü ceket modelinin nasıl yapılacağını tarif edeceğiz. Kız ve erkek bebekler için iki adet farklı renk mavi ve sarı renklerde uygulayabileceğiniz bu harika örgü ceketlerin tarifini yazının devamında, Örgüye yardımcı olacak örgü şablonları ve motifleri sayfanın sonunda yer alan resim galerisinde bulabilirsiniz. Diğer bebek örgü örnekleri için Örgü modelleri katagorimizin bebek çocuk örgüleri kısmına bakabilirsiniz.

Bebek Örgü Ceket Tapılışı

Malzemeler: Krem 2 yumak, Mavi, Yeşil, Sarı, Krem, Pembe 1’er yumak yada ( Alize şekerim sport 40, 188, 187, 32 1’er yumak, 01 2 yumak ) – Şiş 3,5 numara.

Verilen ilmek sayıları 9 ay içindir. Daha küçük aylarda her cm için 3 ilmek veya 3 sıra eksik, daha büyük aylarda her cm için 3 ilmek veya 3 sıra fazla hesaplanır.

ÖN: Yeşil ( Pembe ) ile 35 ilmek pirinç örgü başlanır. 2 sıra sonra krem renge geçilir. 5 sıra sonra maviye ( sarıya ) geçilir. 19 cm sonra, tek taraftan kol için 3 ilmek kesilir. Düğme kenarı 23 cm olunca, yaka için 3 kere 3’er ilmek 2 kere 2’şer ve 1 kere 1 ilmek kesilir.

ARKA: Yeşil ( Pembe ) ile 70 ilmek pirinç örgü başlanır. 2 sıra sonra krem renge geçilir. 5 sıra kremden sonra maviyle ( sarı ile ) devam edilir. 19 cm sonra, iki taraftan da kol için 3’er ilmek kesilir. Başlangıçtan 28 cm sonra ortadaki 10 ilmek kesilir. Sonraki sıralarda 2 kere 3’er ilmek, 2 kere 2’şer ilmek kesilir.

KOL: Yeşil ( Pembe ) ile 40 ilmek pirinç başlanır. 2 sıra sonra krem renge geçilir. 5 sıra sonra mavi ( sarı ) renkle devam eder. 10 sırada 1, yanlardan 1’er ilmek arttırılır. 16 cm sonra iki yandan önce 3’er, 6 cm tamamlanana kadar 1’er ilmek kesilerek bitirilir.

Önler bittikten sonra, düğme kenarlarına krem ile ilmek takıp, 2,5 cm pirinç örülür. Tek tarafa düğme iliği yapılmalıdır ( 3.sırada ). Omuzlar dikilince, yakaya kremle ilmek takıp, 3 cm pirinç örülür. 2 sıra yeşil ( pembe ) ile bitirilir.