Kitaplık Modelleri

KİTAPLIK MODELLERİ 

Kitaplık modelleri: Bir kitaplık sadece kitapları düzenlemekle kalmaz, etrafa dağılanları depolar; hatıra, aksesuar, fotoğraf ve biriktirilen eşyalar için sergi alanı olur. Beş raflı kitaplık modelleri, altı çekmeceli kitaplık modelleri, sade ve yalın kitaplık modelleri, kutu kutu raf raf kitaplık modelleri, merdiven görünümlü kitaplık modelleri ve vintage modellerle pek çok seçenek arasından en doğru kitaplık için Galerimize bakabilirsiniz.

 

Kitaplık Seçimi 

Doğru kitaplığı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kitap yüksekliği ile rafların uyumlu olması. Eğer sabit raflı bir modelde karar kıldıysanız kitap yükseklikleri değişken olan seçeneklere öncelik tanıyın. Elbette kitapların standart bir ölçüsü yok ama dergi ve farklı aksesuarları da sergilemek istiyorsanız sizin için uygunu, raf aralığı değişebilen modellere yönelmeniz.
Kitaplığınızı düzenlerken bunlara dikkat edin.

 

Hangi model kitaplık seçerseniz seçin verimli bir şekilde kullanmanın da püf noktaları var. Bunu uygulayarak aradığınız her şeyi fazla yorulmadan, kolayca bulabilirsiniz.

  1.  Düzenlemeye aşağıdan yukarıya doğru başlayın, en alta uzun ve ağır olanları yerleştirin.
  2. Orta raflar favori kitaplar ve yazarlar, turizm rehberleri ve aksesuarlar için idealdir.
  3. Üst rafa fazla ağır olmayan ve doluluk boşluk dengesini sağlayacak ince küçük kitaplarınızı koyarak düzeni tamamlayın.
  4. Tüm kitapları rafın ön çizgisine hizalayın ve arkaya itmeden önde tutun. Böylece arkada kalarak unutulmaz.
  5.  Ayrıca renklerine göre, okuduklarınız ve okumadıklarınız ya da bilimsel, klasikler, macera romanları gibi gruplayarak da yerleştirebilirsiniz.

 

Öneri; Kitaplarınızı dik tutmak için kitap desteklerinin dışında vazo, biblo, çerçeve gibi dekoratif ürünlerden de yararlanabilirsiniz. Mumluk çerçeve ve şişe gibi belli bir ürün koleksiyonunuz varsa, bunları kitaplık raflarına gruplar halinde ya da simetrik olarak yerleştirerek sergileyebilirsiniz.