LCD Tv modelleri

LCD TELEVİZYON MODELLERİ

Lcd tv nedir?  Lcd  televizyonlar iki panel arasına konulan kristal ekranın arkasında yer alan florasan ışığın ışığını kırarak bir perde oluşturması sonucu görüntüyü kristal ekranlara verir  yüz binler ce likid kristal ekranların birleşmesiyle oluşur.

Günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde 2000 li yıllardan sonra yavaşça evlere girmeye başladılar eski tüplü televizyonlara kıyasla çok daha ince bir yapıya sahip olan lcd televizyonlar  led tvlere karşı bazı dezavantajlar içerir fakat kendilerinden önce çıkan plazma televizyonlardan da daha iyidirler. Genel manada lcd televizyonlar gerek yer kaplama gerekse elektrik tasarrufu ve eski tüplü televizyonlara göre daha kaliteli bir görüntü sergilerler şuanda çok az sayıda evde kalan tüplü televizyonlar bundan 20 yıl sonra beklide sadece müzelerde olabilecekler. Lcd tvlerin bu avantajlarının yanı sıra bilgisayar monitörü olarak da kullanılabilir bazı gelişmiş lcd televizyonlar led televizyonlar gibi usbden film izletebilir kendi uydusunu  içinde taşıyabilir. Lcd tvler çok büyük 155 ekrana kadar genişleyebilir salonunuzda size sinema havasını yaşatabilir ekstra bir ses sistemine ihtiyaç duymadan bile yüksek ölçekte ses verebilen bu televizyonlar her evin en gözde elektronik aleti olmayı başarmışlardır. Lcd tv ilk üretildiklerinde kristallerinin ömrü kısa olduğu için 2-3 yıl dayanabiliyorlardı fakat gelişen teknolojiyle bazı lcd tv firmaları tvlerine on yıla kadar garanti verebilecek duruma geldi.

Piyasada bilinen en yaygın markalar. Sony lcd televizyonlar, LG lcd televizyonlar, TOSHİBA lcd televizyonlar, samsung lcd televizyonlar, yerli marka BEKO ve VESTEL lcd televizyonlar : üstelik vestel 2004 yılından sonra yaptığı atılımlarla artık Avrupa nın yerli lcd tv markası oldu teknolojiyi hızlı şekilde yakalayan vestel diğer rakiplerinden geri kalmadı. Alt kuruluşu olan regal lcd televizyonlar ıda yerli lcd tvler katagorisinde yer almakta bir diğer marka ise arçelik lcd televizyonlar yer alıyor. Sunny lcd televizyonlar ise ucuz fiyatlarıyla piyasada yer ediniyor.  Ve daha ismini sayamadığımız onlarca markayı  ilerleyen konularımızda tek tek açıklayacağız.

Sizler için seçtiğimiz bazı markaların lcd tvlerini resim galerisi olarak sayfamızın en altına ekledir sayfamızı takip ederek daha fazla bilgiye ilerleyen konularda erişmeniz mümkün bunun için sayfamızı sık kullananlara ekleyip ihtiyacınız olan ürünü kendi kategorisin den seçerek takip edebiliriniz.