Mevsimlik örgü hırkalar

3 MEVSİM TEK DÜĞMELİ ÖRGÜ HIRKA

Tek düğmeli örgü hırka modelleri, Mevsimlik örgü hırka modelleri, Bayanların 3 mevsim giyebileceği 2 örgü hırka modeli ile karşınızdayız. İster soğuk kış aylarında isterseniz bahar aylarında giyebileceğiniz  çok şık tek düğmeli örgü hırka modelleri, Örmesi basit ve oldukça şık olan bu model ve modeller için şablonlar ve örgü raporları yazının içerisinde mevcuttur. İyi günlerde giymeniz dileklerimizle 3 Mevsimlik bayan örgü hırka modelleri

 

Mevsimlik örgü modelleri için Malzemeler: Renk beyaz 190 gr, Şiş 4 numara

3 mevsim tek düğmeli örgü hırka yapılışı Ön: 42 ilmekle tek sıra düz örgüden sonra örgü raporuna göre başlanır. 35 cm sonra yaka ve kol hizasına gelinir. Yaka için omuza gelene kadar 3 sırada 1 ilmek kesilir. Kol oyuğu için önce 3, sonra 2 ilmek kesip devam edilir.

3 mevsim tek düğmeli örgü hırka yapılışı Arka: 72 ilmekle tek sıra düz örgüden sonra örgü raporuna göre devam edilir. 35 cm sonra kol oyuğu için her iki yandan 3, sonra 2 ilmek kesilir. 23 cm sonra tüm ilmekler kapatılır.

3 mevsim tek düğmeli örgü hırka yapılışı Kol: 42 ilmekle tek sıra düz örgüden sonra örgü raporuna göre devam edilir. 16 cm sonra her iki yandan önce 3, sonra 2 ilmek kesilir. Daha sonra her iki yandan 1’er ilmek keserek 17 cm yüksekliğe kadar örülür. Montajdan sonra kol ve etek uçlarına resimde görüldüğü gibi tığ ile su geçilir.

sablon mevsimlik orgu hirka Mevsimlik örgü hırkalar

Mevsimlik örgü hırka modeli için şablonlar Yakınlaştırmak için üzerine tıklayın

Şablonlar ve örnek raporu

ornek raporu mevsimlik orgu hirka Mevsimlik örgü hırkalar

Örnek raporunu yakınlaştırmak için tıklayınız

 

 

Bütün örgü modelleri için Tıklayınız 

Diğer Örgü hırka modelleri için Tıklayınız