Nakışlı kazak örgü modeli

KENDİNDEN DESENLİ NAKIŞLI ÖRGÜ KAZAK

Kendinden desenli örgü kazak modelleri, Nakışlı bayan kazak örgü modeli, Örgü kazak modelleri,Bayan örgü kazak modelleri,En güzel kendinden desenli nakışlı örgü kazakları Siz sevgili örgü severler için hazırladık. Her örgü modelimizde şablonları ekledik ve daha kolay yapabileceğiniz en güzel modelleri araştırdık. Diğer örgü kazak modelleri veya diğer şallar,pançolar,hırkalar,yelekler için sayfa sonunda verdiğimiz linklerimizi kontrol edebilirsiniz veya katagorilerden örgüleri seçerek istediğiniz örgü modellerini rahatlıkla örebilirsiniz.

Nakışlı örgü kazak modeli için gereken Malzemeler: Renk Cashmira renk alize marka numara 78 ve motif renk 1296 ALİZE 350 gr yün Şiş 4,5

sablon nakisli orgu kazak modeli Nakışlı kazak örgü modeli

Nakışlı kendinden desenli örgü kazak şablonları

Kendinden desenli nakışlı örgü kazak modeli yapılışı: ÖN VE ARKA: 100 ilmek 78 numaralı renkle başlanır. 18 cm 1/1 lastik örülür. Daha sonra motif ipliğine geçilir. Ters örgü olarak devam eder. 20 cm sonra kol oyuğu için önce 3 sonra 2 ilmek kesilir. 15 cm sonra yaka için ortada 17 cmlik ilmek kesilir ve omuzlar bitirilir.

Kendinden desenli nakışlı örgü kazak modeli yapılışı Kol: 46 ilmek 78 nolu renkle başlanır. 3 cm sonra düz örgüye geçilir. 7 sırada 1, her iki yandan 1’er ilmek arttırarak devam eder. ( genişlik 38 cm olana kadar ). 13 cm boyunca her gidiş gelişte 2 yandan 1’er ilmek kesilir. Kesmeden 10 cm daha düz örüp, ilmekler kapatılır.

ÖN KISIMDA EKOSE NAKIŞ: Motifin içindeki renklere uygun iki renkle resimde görüldüğü gibi; ilmekler arasından geçirilerek nakış yapılır. İki renk arası 4 cm olmalıdır. Bunun için motifteki düz renk kısımları ve 78 nolu rengi kullanabilirsiniz. Kolun bir tarafı açık kalacak şekilde beden ve omuzlar dikilir. Yaka kısmına şiş takıp, 78 numaralı renkle 1/1 lastik örülür. 20 cm sonra kesilir. Yaka ve açıkta kalan kısım dikilir.

 

Diğer bütün örgü modelleri için Tıklayınız 

 Diğer Örgü Kazak Bluz  Modelleri için Tıklayınız