Vücut çatlakları

Vücut

Çatlaklarına

Çözümler

Cilt çatlaklarını önleyici ve inatçı çatlak izlerinin görünümünü azaltacak yöntemler var, yok değil. Çatlaklar günümüzde kadınların kabusu haline gelmiş durumda bunun için kesin sonuç %100 yok ediyoruz diyen bir yer daha yoktur ama bilimin önüne geçilemiyor birkaç yıl sonra neler olabileceğini kim bilebilir bu yüzden bu sorunu takıntı haline getirmeyin. Vücut çatlakları bir nevi yara izidir. Vücudun aşırı kilo alması ve birden kilo vermesi sonucu oluşur. Çatlakların ortadan kaldırılması için bir çok bayan estetik müdahalelere başvurur ama hepimizin böyle imkanları tabiki yok aktarcılardan alabileceğiniz ürünler de çatlakların giderilmesinde önemli rol oynuyor. Soğu duş alabilirsiniz çoğu insan için helede kış aylarında bu zor bir durum olsada soğuk duğ kan dolaşımını hızlandırdığı için yeni oluşacak çatlakların önüne geçer var olan çatlaklarınızı azalmasına imkan sağlar kabak lifleri ile dairesel masaj hareketleri de yaparsanız ve duştan sonra mevcut olan kreminizi sürerseniz yok olduğunu değil ama azaldığını göreceksiniz.
Çatlaklar en çok karın bölgesin de göğüsler de ve basen bölgelerinde yoğun bulunur. Göğüsler vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Buradaki doku oldukça incedir. Ergenlik döneminde bile çatlaklar görülebilirken en çok doğum sonrasın da çatlaklar oluşur. Karın bölgesinde ise gebelikte ortaya çıkan çatlaklar görülür vücut esnekliğini kaybeder. Yine banyodan sonra bu bölgeyi liflemek ve banyo sonrası badem yağı sürmek etkili bir sonuç verir. Basenler de ki çatlaklar bu bölgemiz en sert bölgemizdir. Yukarıda yazdığım diğer tedavilerin yanında spor yapmakta bu bölgenin kan dolaşımını hızlandıracağı için faydalı olacaktır.
Vücudun her bölgesinde kullanılan komzetik ürünler içeriklerinde yer alan kolajen elastin ve vitaminler sayesinde cilde tekrar esneklik kazandırırlar. BİTKİSEL PEELİNG , AHA PEELİNG , İONTOFEREZ VE BESLENME KONTROLÜ işe yarayacaktır.
İontoferez: Bu yöntemle çatlakların altında eksilen kolajen yapının uyarılması ve doldurulması amaçlanıyor ve ampüller cilde sürülüyor 5 6 dakika dakika kadar akım veriliyor sürülen ampulün iyice işlemesi sağlanıyor. Bu tıbbi bir yöntemdir bilginiz olsun diye yazdım.
Vücudu dıştan beslemek bir yana içten de beslenmek de çok önemli. Bunun için günde en az 1,5 litre su içilmeli su nemi tutuğu için esneklik kazandırır. Aşırı kilo alıp vermekten kaçının. E C ve F vitaminleri içeren kolajen yönünden zengin çatlak giderici kremleri alın. Taze sebze meyve süt ve yumurta tüketmeyi ihmal etmemelisiniz masanızdan eksik etmeyin . Çok dar olan giysileri tercih etmeyin çok dar kıyafetler vücudun kan dolaşımını engeller cilde gereken oksijen alımı azalır. Oksijen almayan cilt zamanla yıpranır ve esnekliğini kaybeder. Çatlaklarınız kırmızı renkteyse uzmanlar tedavisinin daha kolay ve geçme oranının diğerlerine göre daha iyi olduğunu söylüyor asıl uğraştıran çatlaklar beyaz yakın renk olanlar bu çatlamanın üzerinden uzun zaman geçmiş demektir. Çoğu uzman tedavisinin mümkün olmadığını söylüyor. Bu vazgeçmenizi gerektirmez siz kendi yöntemlerinizle umudunuzu kaybetmeyin.

 

Cilt Çatlaklarına bitkisel Çözümler