Yuvarlak Yaka Örgü kazak

YUVARLAK YAKA

ERKEK ÖRGÜ KAZAK

Mavi Renkli yuvarlak yakalı kare desenli erkek örgü kazak modeli yapılışı, malzemeler ve nasıl örüleceğini anlatacağız. Şablonu yazının sonunda bulabilirsiniz. Şayet şablonlar üzerlerindeki yazıları okuyamayacağınız kadar resme tıklayıp yakınlaştırın, Resim galerisinden örgü bittikten sonra nasıl durduğunu görebilirsiniz.

 

Yuvarlak yakalı

örgü kazak yapılışı

 

Malzemeler:  6 yumak mavi renk ip ve 4 numara şiş,  Örgü tekniği :  düz ve ters örgü

 

ÖN: 76 ilmek başlanır. 10×10 cm düz ve ters örgülerden oluşan kareler yapılarak örgüye devam edilir.beden boyu 51 cm’de yanlardan kol kesimi için 1 defa 3 ilmek kesip 1 sıra örülür, 1 defa 2 ilmek kesip örgüye devam edilir. 24 cm’de omuzda 20 ilmek kesilerek bitirilir. Ön yaka için beden boyu 73 cm’de örgü ikiye ayrılarak her iki parçası ayrı ayrı örülür. Yakanın iç tarafından 8 ilmek kesilip 1 sıra örülür. 1 ilmek kesilip 1 sıra örülür, 1 ilmek daha kesilip 10 cm örülerek omuzda kalan 20 ilmekte kesilerek bitirilir.

 

ARKA: 76 ilmek başlanır. Beden boyu 51 cm’de yanlardan kol kesimi için bir defa 3 ilmek kesip 1 sıra örülür, 1 defa 2 ilmek kesip örgüye devam edilir, 24 cm’de omuzlarda 20’şer ilmek  ve arka yaka ortasından 20 ilmek düz kesilerek bitirilir.

 

KOL: 38 ilmek başlanır. 17 cm ördükten sonra 8 sırada bir 1’er ilmek artışla 52 ilmeğe ulaşılır. 56 cm örülür, yanlardan 1’er ilmek keserek 4 sıra daha örülüp 50 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

 

YAKA:  83 ilmek başlanır, düz örgüyle 1 sıra örülür. 1 ilmek kesilip tekrar 1 sıra örülür, 1 ilmek daha kesip, 10 cm ördükten sonra tüm ilmekler kesilir. Bu parça düzler içer de, tersler ön yüzde olmak üzere yakaya dikilir.

 

sablon erkek orgu kazak 625x380 Yuvarlak Yaka Örgü kazak

Erkek örgü kazak şablonu yakınlaştırmak için üzerine tıklayın

 

 

Yuvarlak yaka erkek örgü kazak Resim Galerisi